info@metal-deck.ir

1932 382 0912

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یک متریال رایج در صنعت ساختمان است که به صورت پیش ساخته  می باشد و کاربرد چند متریال را همزمان دارد. ساندویچ پانل  عموما به صورت 3 لایه ساخته می شوند که از یک بخش مرکزی و دو بخش  خارج تشکیل شده و بخش اصلی آن  هسته مرکزی آن می باشد. لایه های  خارجی ساندویچ پانل  از ورق گالوانیزه  مقاوم  که به صورت ورق های گالوانیزه  رنگی با ضخامت های  مختلف می باشد.. ساندویچ پانل ها به صورت ورق های جانبی سطح بیرونی  هته میانی  که عایق اصلی م باشد و ورق جانبی  سطح داخلی تولید می شود.

میزان کار این ساندویچ پانل به دو عامل خیلی مهم  بستگی دارد. مواد اولیه عایق هسته مرکزی و ورق های جانبی و دومی، روش تولید …. کل برای ساندویچ پانل  وجود دارد.

عرشه فولادی

تولید ساندویچ پانل به صورت پیوسته  از کیفیت بالاتری برخوردار است. تزریق فوم بین لایه ها و فرآیند انبساط آن سبب می شود تمام فضای بین ورق ها کامل پر شده و دانسیته یکنواختی را در سطح هسته  ایجاد کند و در نتیجه پانل ضریب مقاومت  در برابر تبادل  حرارت بالاتر خواهد داشت و استقامت و ماندگاری در این روش کاملا مشهود است. در ضمن این روش باعث افزایش ظرافت تولید  کارخانه شده و توانایی تحویل سریعتر سفارش  مشتری وجود خواهد داشت.

موارد کاربردی ساندویچ پانل

کارایی بالا و سبکی ساندویچ پانل سبب شده  تا به عنوان مصالح کاربری و ارزشمند برای ساخت دیوار ها و سقف در ساختمان استفاده شود

بیشترین  کاربرد ساندویچ پانل

انواع سوله های صنعتی و کارگاه ها

انبار های بزرگ و کوچک

سردخانه ها و اتاق های تمیز

سازه های فرودگاهی و آشیانه ها

سالن های ورزشی و سالن های موقت

در کانکس ها و سازه های پیش ساخته

مزایای ساندویج پانل:

  1. بالاترین مقاومت در برابر تبادل حرارتی و برودتی
  2.  مقاومت بالا در برابر رطوبت و بخار آب
  3. امکان استفاده مجدد و مونتاژ
  4.  سبکی و وزن پایین
  5.  عایق صوتی مناسب
  6. ظاهر زیبا و جذاب
  7. ضخامت کم و امکان افزایش زیربنای مفید داخل سازه
  8. عمر طولانی و ماندگاری
  9. قابلیت مقاومت در برابر حرارت  بسیار بالا و آتش سوزی

انواع ساندویچ پانل:

 

ساندویچ پانل دیواری:

به منظور ساخت جداره های بیرونی به کار می رود و دیوار بیرونی را در مقابل  عوامل جوی و محیطی پیرامون کاملا نفوذ ناپذیر می کند.

ساندویچ پانل سقفی:

در مقابل حرارت های ناشی از تابش آفتاب  و عوامل محیطی  و رطوبت ناشی از برف و باران، بر روی سقف سازه های می تواند کاملا مقاوم  و نفوذ ناپذیر باشد.

ساندویچ پانل سردخانه ای:

از انواع خاص ساندویچ پانل می باشد که برای جداره های سردخانه ها استفاده می شود . این پانل بهره وری انرژی را  در سردخانه ها تا چند برابر افزایش می دهد. که این نوع پانل ها از ضخامت بیشتری نسبت به سایر  انواع ساندویچ پانل ها  برخوردار است.

ساندویچ پانل اتاق تمیز:

این ساندویچ پانل برای فضاهای خاص مثل(…) به کار می رود. اتاق های تمیز با هدف ایجاد  فضایی کاملا ایزوله در صنعت داروسازی ، پزشکی، مراکز توسعه تکنولوژی کاربرد دارند.

جنس ورق:

برای لایه ها جانبی سندویچ پانل  از ورق با مقاومت  و دوام بالا استفاده می شود. جنس ورق، عامل اصلی در تعیین خصوصیات مکانیکی پانل می باشد. ورق ممکن است از چوب، آلومینیوم، فولاد و فابر گلاس ساخته شوند.

نوع عایق:

انواع فوم پلی استایرین ،پشم شیشه، پشم سنگ و انواع فوم پلی یورتان  در ساندویچ پانل استفاده می شود. که مهمترین عایق ها در تولید ساندویچ پانل  فوم های پلی یورتان PIR و PUR  هستند که عملکرد بهترین دارند.